Araç Plakasına Yazılan Trafik Cezası Sorgulama

Emniyet Genel Müdürlüğü web sitesi üzerinden Araç Plakasına Yazılan Trafik Cezası Sorgulamak (plakadan trafik cezası sorgulama) için aşağıda linki verilen ilgili web sitesine gidiniz. Karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir.

Sorgulama ekranlarına ulaşmak için önce İsim, Soyisim, TC Kimlik No ve Doğum Yılınızı girerek sorgulama yapan kişinin kimlik bilgilerini doğrulamanız gerekmektedir. Doğrulamadan sonra karşınıza çıkan ekranda “Araç Plakasına Yazılan Trafik Ceza Sorgulama” butonuna basınız ve aşağıdaki görülen sorgulama ekranı açılmasını sağlayınız.

Araç plakasına yapılan trafik cezası sorgulaması için gelen ekranda araç plakası, araç tescil belgesi serisi ve araç tescil belge numarasını yazmanız gerekmektedir. Bu sorgulama ile aracınızın plakasına kesilen trafik ceza veya cezalarının detaylı dökümüne kolayca ulaşabilirsiniz. Dilerseniz aşağıdaki linki kullanarak www.gib.gov.tr adresinden ödemenizi online kredi kartı ile yapabilirsiniz. Ayrıca Emniyet Genel Müdürlüğü Mobil Uygulamalarının linkleride altta yer almaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*